Masz złoto? W tych miejscach go nie trzymaj!

Wielu poważnych inwestorów, ale i tych drobnych inwestuje swoje oszczędności w kruszce. Po zakupie fizycznego złota powstaje pytanie: Gdzie je przechowywać aby było bezpieczne?

Większość osób decyduje się na trzymanie złota w skrytkach bankowych. Na pozór ten sposób wydaje się być bardzo dobrym zabezpieczeniem przed złodziejami, którzy grasują od domu do domu zabierając stamtąd wszystkie kosztowności. Sama idea posiadania złota ma natomiast ochronić Cię przed kryzysową sytuacją, stąd idea przechowywania złota w skrytkach bankowych mija się z celem – nie masz szybkiego i prostego dostępu do swoich zasobów. Pamiętaj, że w naprawdę trudnej sytuacji gospodarczej, państwo, bądź sam kraj zarekwiruje Ci Twój dobytek albo najzwyczajniej w świecie nie wyda zawartości skrytki.

Innym znanym sposobem jest schowanie złota pod ziemią. Masz swój ogródek? Świetnie! Czy jesteś pewny, że będziesz dokładnie pamiętał za 10 lat, gdzie zakopałeś swoje złoto?

Wiele osób przechowuje złoto w swoich prywatnych sejfach. Pierwszym miejscem, do którego przyjdzie złodziej, jest właśnie sejf w Twoim domu. Z tego powodu nie powinno się trzymać w sejfach nic cennego, a jedynie jakieś dokumenty, czy niewielkie sumy. Złodzieje w takiej sytuacji sądzą, że mają to po co przyszli, nie wiedząc, ile kosztowności ominęło ich w danym mieszkaniu. Przywiercenie sejfu do ściany jest w jakiś sposób formą zabezpieczenia przed jego wyniesieniem – wciąż jest jednak wysokie ryzyko jego otworzenia podczas nieobecności domowników.

Nie trzymaj żadnych kosztowności w lodówce ani w skarpecie. Są to bardzo oklepane miejsca, także sprawdzane w pierwszej kolejności przez złodziei.

Rozwiązaniem na te wszystkie bolączki jest trzymanie złota w miejscach zupełnie nieoczywistych, nawet na tyle łatwo dostępnych, aby nikt na nie nie wpadł. Takimi miejscami może być np noga od fotela, wkład poduszki na której śpisz, czy która leży na kanapie, a nawet skrzynka z bezpiecznikami. Po przeczytaniu tych przykładów są one już nieco bardziej oczywiste, ale najważniejszym jest zrozumienie, o jaki typ miejsc chodzi.

Pamiętaj, aby po ulokowaniu złota powiedzieć o tym miejscu jednej czy kilku najbardziej zaufanym osobom w Twoim życiu. Jeżeli trzymasz złoto w nieoczywistym miejscu, a coś Ci się wydarzy – jest bardzo małe prawdopodobieństwo, że bez wiedzy ktokolwiek je kiedyś znajdzie.