W co warto inwestować, żeby uchronić się przed inflacją?

Rosnąca inflacja skłania wielu z nas do zastanowienia się w jaki sposób możemy zainwestować swoje oszczędności. Lokaty bankowe nie są dobrym sposobem na ulokowanie pieniędzy. Inflacja jest większa niż oprocentowanie lokat, zatem i tak na przestrzeni lat stracimy pieniądze. Mamy jednak wiele innych sposobów na inwestycje, które mogą uchronić nasze pieniądze przed inflacją.

W co warto inwestować, żeby uchronić się przed inflacją?

Inwestycja w złoto jest dobrym pomysłem na ochronę przed inflacją. Wraz ze wzrostem inflacji zwiększa się cena złota. Zatem po kilku czy kilkunastu latach będziemy mogli sprzedać złoto z zyskiem. Srebro także jest dobrą inwestycją, jednak tutaj musimy mieć sporo miejsca na przechowywanie. Dlatego też więcej osób decyduje się na inwestycje w złoto. Możemy kupić sztabki bądź złote monety. Sztabki będą lepszą opcją, jeśli kupujemy większą ilość złota. Najlepiej jest kupować złoto 24 karatowe. Do przechowywania metali szlachetnych przydatny będzie sejf. Już za kilkaset złotych kupimy porządny sejf, który wystarczy na przechowanie kilku czy kilkunastu kilogramów metali szlachetnych.

Jeśli szukamy inwestycji długoterminowych, to dobrym wyborem może okazać się wynajem nieruchomości. Coraz więcej osób decyduje się na wynajem mieszkania, gdyż kupno wiąże się z koniecznością wzięcia kredytu na 20 czy 30 lat. Zatem zapotrzebowanie na wynajem mieszkań jest duże. Inwestować możemy gotówkę, jeśli posiadamy duże oszczędności. Dobrym rozwiązaniem jest także kredyt hipoteczny. Jeśli mamy dobrą zdolność kredytową, to bez problemu dostaniemy pieniądze, które wystarczą na zakup i remont nawet kilku mieszkań. Dużo bardziej opłaca się kupować używane mieszkania, które często możemy znaleźć w okazyjnych cenach. Najszybciej znajdziemy najemców na mieszkania dwupokojowe. To idealne mieszkanie dla singla czy pary. Trzypokojowe mieszkanie także powinno w krótkim czasie znaleźć chętnych na wynajem. Dodatkowy pokój może być przeznaczony dla dziecka czy jako domowe biuro. Wiele osób w dzisiejszych czasach pracuje właśnie z domu. Warto wziąć to pod uwagę podczas inwestowania w mieszkania pod wynajem. Inwestycja w nieruchomości pozwala nam systematycznie zwiększać ilość posiadanych mieszkań. Jest to zatem inwestycja, która w przyszłości może stać się naszym jedynym źródłem dochodu.

Inwestycja w startupy to kolejny sposób na ulokowanie swoich oszczędności. Co roku powstają tysiące nowych firm. Wielu przedsiębiorców szuka inwestorów. Oczywiście inwestycja w biznesy jest ryzykowna, podobnie jak inwestowanie na giełdzie. Dlatego warto dywersyfikować źródło dochodu. Lepiej zainwestować mniejsze kwoty w kilka różnych firm, niż wszystkie oszczędności w jedną firmę. Inwestowanie na giełdzie czy w kryptowaluty wiąże się z ryzykiem, dlatego nie każdy się na to decyduje. Jednak ci którzy się odważyli często chwalą się swoimi dużymi zyskami.

1 thought on “W co warto inwestować, żeby uchronić się przed inflacją?

  1. Wiele ekspertów jest zgodnych, że niezbędna jest dywersyfikacja w czasie inflacji i oczywiście inwestycja w złoto.

Comments are closed.